25 грудня. Три Різдвяних Подарунки

Три Різдвяних Подарунка

Діточки, хай ніхто вас не зводить! Хто чинить праведність, той праведний, як праведний Він! Хто чинить гріх, той від диявола, бо диявол грішить від початку. Тому то з’явився Син Божий, щоб знищити справи диявола. – 1 Івана 3:7-8

Пороздумуйте над цими прекрасними віршами разом зі мною. Якщо Син Божий прийшов для того, щоб ми перестали грішити – щоб зруйнувати справи диявола, та якщо Він також прийшов і помер для того, щоб якщо ми таки грішимо, аби було ублагання, усунення Божого гніву, тоді що це все практично означає для мого життя?

Три речі. Три чудові речі для нас. Я коротко розповім про них як про три Різдвяних подарунка.

1. Чітка ціль у житті

Це означає, що ми маємо чітку ціль у житті. Якщо відповісти у заперечувальній формі, то це просто: не грішіть. «Це пишу я до вас, щоб ви не грішили» (1 Івана 2:1). «Тому то з’явився Син Божий, щоб знищити справи диявола» (1 Івана 3:8).

Якщо ви запитаєте: «А чи можеш відповісти нам у стверджувальній формі, а не заперечувальній?», відповідь наступна: будь ласка, усе написано у 1 Івана 3:23. Тут маємо прекрасний підсумок усього, про що пише у листі ап. Іван. Зауважте, що «заповідь» написана в однині – «І оце Його заповідь, щоб ми вірували в Ім’я Сина Його Ісуса Христа, і щоб любили один одного, як Він нам заповідь дав!» Ці дві речі настільки пов’язані для ап. Івана, що він називає їх однією заповіддю: вірити у Ісуса та любити інших. Це і є наша ціль. Це і є підсумок усього християнського життя – щоб довіряти Ісусу та любити людей. Тож довіряйте Ісусу та любіть людей. Це був перший подарунок: ціль у житті.

2. Надія, що наші помилки, провали та невдачі будуть прощені

Давайте пороздумуємо ще про одне застосування цієї істини, що Ісус прийшов зруйнувати наш гріх та простити наші гріхи. Ось вона: ми робимо поступ у перемозі над гріхом, коли маємо надію, що наші помилки будуть прощені. Якщо ми не маємо надії, що Бог пробачить наші помилки, то ми здаємось коли починаємо боротись із гріхом.

Багато хто з нас роздумує про деякі зміни у Новому Році, тому що ми впали у гріховні звички, та більше не хочемо так продовжувати. Ми хочемо по-новому харчуватись. По-новому розважатись. По-новому жертвувати. По-новому відноситись до свого чоловіка/дружини. По-новому проводити час у сімейних роздумах над Словом Божим. По-новому організовувати свій сон та спорт. Мати нову силу для свідчення Євангелії. І ми боремось у цьому всьому, не відаючи, чи має воно користь. Тож, ось другий Різдвяний подарунок для нас: Христос прийшов не тільки для того, щоб знищити справи диявола – наші гріхи – але і для того, щоб заступатись за нас, коли ми зазнаємо невдач у боротьбі.

Тому я благаю: нехай свобода помилитись даватиме нам надію для боротьби. Але обережно! Якщо ви з Божої благодаті робите ліцензію на гріх та кажете: «Ну, якщо я можу помилитись, і це не має ніякого значення, тоді для чого мені боротись?». Якщо ви кажете так, маєте це на увазі, і чините так, – швидше за все ви ще не народилися згори і вам слід тремтіти…

Але більшість із нас так не думає. Більшість з нас хоче боротись із своїми гріховними звичками. І Бог каже нам наступне: Нехай свобода помилитись даватиме надію боротись. Я пишу це до вас, щоб ви не грішили, а коли хто згрішить, маємо заступника, Ісуса Христа.

3. Христос допоможе нам

Нарешті, третє застосування істини, що Христос прийшов зруйнувати наш гріх та простити наші гріхи, у наступому: Христос справді допомагає нам у боротьбі! Він направду допомагає нам. Він на нашому боці. Він не прийшов зруйнувати гріх, тому що гріх – це весело. Він прийшов зруйнувати гріх, тому що гріх – це смертельно. Гріх – це оманлива робота сатани, яка зруйнує нас, якщо ми не будемо боротись. Він прийшов для того щоб допомогти нам, а не завдати нам шкоди.

Отож, ось третій Різдвяний подарунок для нас: Христос допоможе подолати гріх у мені. 1 Івана 4:4 каже: «Той Хто в вас більший, ніж той, хто і світі». Ісус – живий, Ісус – Всемогутній, Ісус живе у нас вірою. Ісус за нас, не проти нас. Він допоможе нам. Довіряймо Йому.

(с) “Good News For Great Joy” at desiringgod.org

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s